Reklama

Wilda: miasto sprzeda Uniwersytetowi Medycznemu dwie działki za 1% wartości

fot. www.orsk.ump.edu.pl
fot. www.orsk.ump.edu.pl

Zgodę na transakcję wyrazili miejscy radni.

Chodzi o teren, na którym częściowo znajduje się szpital im. Wiktora Degi na poznańskiej Wildzie. Jak podaje Głos Wielkopolski, jedna z działek to wjazd do szpitala, fragment portierni i kostnica, a druga - internat, w którym mieszkają pielęgniarki.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Szacuje się, że grunty mogą być warte 5,2 mln złotych. Miasto sprzeda jednak ten teren uczelni prowadzącej szpital za 1% wartości (52 tysiące złotych) udzielając 99-procentowej bonifikaty. Zgodę na to wydali miejscy radni, choć część z nich miała pewne wątpliwości. Zastanawiano się co stanie się z tym gruntem jeśli w przyszłości szpital zostanie przeniesiony na Grunwald w ramach Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego. Uniwersytet zapewnia, że jeśli coś takiego nastąpi, a nie jest to pewne, na Wildzie funkcjonować będzie zaplecze rehabilitacyjne. Teren nie zostanie więc sprzedany z potencjalnym zyskiem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro