Reklama
Reklama

Volkswagen Poznań z rekordem produkcji samochodów

Zakład we Wrześni | fot. VW Poznań

Największy pracodawca w regionie zakończył rok 2017 z rekordowymi wynikami.

W 2017 roku w poznańskiej fabryce Volkswagena wyprodukowano 164 668 samochodów VW Caddy. To najwięcej od momentu otwarcia zakładu w 1993 roku. W nowej fabryce we Wrześni produkowanych jest natomiast już 69 wariantów VW Craftera, a więc wszystkie dostępne opcje. W tym roku produkcja osiągnie 70 tysięcy sztuk. Na rok 2019 zaplanowano wyprodukowanie osobowej wersji Craftera.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


Ale to nie koniec dobrych wyników. Chwali się także poznańska Odlewnia Volkswagena. W całym ubiegłym roku wyprodukowano w niej 4562 460 komponentów - to o ponad 100 tysięcy więcej niż w 2016 roku. Od 2017 roku w zakładzie powstają części związane z budową samochodów elektrycznych, a to ma zagwarantować zatrudnienie pracownikom i funkcjonowanie odlewni przez lata.

W czterech zakładach VW Poznań w 2017 roku zatrudniano prawie 11 tysięcy pracowników. - Zakończyliśmy negocjacje płacowe, przygotowujemy się do kolejnych rekrutacji i uruchomienia trzeciej zmiany w zakładzie Craftera we Wrześni - mówi Jolanta Musielak, członek Zarządu ds. Personalnych i Organizacji Volkswagen Poznań.

Cały czas trwają przygotowania do rozbudowy zakładu w Antoninku. Prace mają ruszyć wkrótce, a w 2020 roku ma się tu rozpocząć produkcja nowego auta Caddy 5. Pojazdy będą dostępne również w wersji z alternatywnym napędem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro