Reklama
Reklama

Ogromne opóźnienia pociągów na trasie Poznań - Wrocław. Przyczyną prowadzone remonty

fot. Lucaok/wikimedia/CC30

Od pewnego czasu nasi czytelnicy informują o dużych opóźnieniach pociągów kursujących przez Leszno. Sprawą zajął się branżowy portal Rynek Kolejowy.

Informacje na temat opóźnień w rejonie Leszna zebrał portal Rynek Kolejowy. Jeden z czytelników portalu przygotował nawet zestawienie pociągów z 16 stycznia. Wynika z niego, że w tym dniu od godziny 10 do 19 z Leszna żaden pociąg nie odjechał na czas, a niektóre pociągi czekały na odjazd z Leszna nawet ponad godzinę.

Przedstawiciel PKP PLK przyznaje, że problemem są prowadzone obecnie prace -Aktualnie prace inwestycyjne na linii 271 na wielkopolskim odcinku prowadzone są na trzech szlakach: Żmigród - Rawicz, Bojanowo - Leszno i Stare Bojanowo - Kościan. Ruch pociągów na tych szlakach w obu kierunkach odbywa się po jednym torze. W takiej sytuacji każda nawet niewielka zmiana może powodować opóźnienia pociągów w ruchu regionalnym i dalekobieżnym -wyjaśnia Zbigniew Wolny, rzecznik prasowy wielkopolskiego oddziału PKP PLK.

Mimo to inwestor podejmuje rozmowy z wykonawcą, które mają na celu poprawę sytuacji. Wykonawca został między innymi zobowiązany do zlikwidowania nieplanowanych ograniczeń prędkości. Okazuje się też, że za część ostatnich opóźnień odpowiadają też awarie infrastruktury i taboru.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami!
17℃
9℃
Poziom opadów:
6.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
4.15 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro