Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -1
Reklama

Sprawca napadu na bank w rękach policji

BS
wtorek, 23.01.2018 r.
godz. 15.30
BS | wtorek, 23.01.2018 r., godz. 15.30
Sprawca napadu na bank w rękach policji
fot. policja

W ubiegłym tygodniu na naszych łamach pisaliśmy o napadzie na placówkę bankową w Kościanie. We wtorek policja poinformowała, że sprawca jest już w areszcie.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1025 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
2°C 1025 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Przypominamy, że do napadu doszło 18 stycznia przed godziną 15:00 - Napastnik wszedł do placówki bankowej, wyciągnął przedmiot przypominający broń palną i zażądał od pracownika banku wydania gotówki. Po zdobyciu pieniędzy, wyszedł i oddalił się w nieznanym kierunku. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy - relacjonuje Radosław Nowak z miejscowej policji.

Policjanci szybko ustalili jakim pojazdem poruszał się napastnik, a dzięki temu poznali jego tożsamość. Okazało się, że to 47-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Mężczyzna został zatrzymany dzień po napadzie na terenie prywatnej posesji na Dolnym Śląsku. Zabezpieczono też wiatrówkę użytą do napadu.

Zatrzymany przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Sąd zadecydował o jego aresztowaniu na okres trzech miesięcy, a za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dwunastu lat pozbawienia wolności.

Reklama