Reklama
Reklama

Kolejna rozprawa Adama Z. Przesłuchanych ma zostać 14 świadków

Proces w sprawie śmierci Ewy Tylman trwa już rok.

Na wtorkowej rozprawie przesłuchanych ma zostać 14 kolejnych świadków. Wśród nich będą m.in. pracownicy biura detektywistycznego Krzysztofa Rutkowskiego, uczestnicy imprezy, na której bawili się Ewa Tylman i Adam Z., a nawet koleżanka kobiety, która znalazła dowód osobisty Tylman. Zeznawać mają także rodzice Adama Z.

Przypomnijmy, że ostatnie rozprawy nie przyniosły żadnego przełomu w sprawie. Choć mieli na nich zeznawać "istotni" świadkowie, na sali sądowej okazywało się, że ich zeznania nie wnoszą nic nowego. Adam Z. jest oskarżony o zabójstwo z zamiarem ewentualnym, ale może odpowiadać "jedynie" za nieudzielenie pomocy Tylman. Wtedy grożąca mu kara zmniejsza się z maksymalnego dożywocia do maksymalnie 3 lat więzienia.

Wtorkowa rozprawa nie jest ostatnią w tej sprawie. Kolejne odbywać się będą w najbliższych miesiącach.

  • Aktualizacja
    wtorek, 23.01.2018 r., godz. 13.47
    Aktualizacja
    wtorek, 23.01.2018 r., godz. 13.47
    W trakcie przesłuchania mężczyzna, do którego przez przypadek zadzwonił w feralną noc Adam Z. zeznał, że Z. nie wydawał się być pijany, ale był mocno zdenerwowany i agresywny. Prosił, by mężczyzna przyjechał po Ewę. Okazało się, że Adam pomylił numer telefonu i zadzwonił do przypadkowego człowieka, którego obudził w środku nocy. Zdaniem ojca Ewy Tylman, jest to potwierdzenie, że Adam Z. kłamie twierdząc, iż tej nocy był bardzo pijany i urwał mu się film. Nie przesłuchano dziś rodziców Adama Z. - odmówili składania zeznań. 7 lutego kolejna rozprawa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
13.11 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro