Reklama
Reklama

Coraz więcej zachorowań na grypę w Poznaniu

fot. Łukasz Ogrodowczyk / archiwum
fot. Łukasz Ogrodowczyk / archiwum

Tylko w drugim tygodniu stycznia w całej Wielkopolsce na każde 100 tysięcy mieszkańców przypadały 72 zachorowania na grypę lub grypopodobne. To jedna z najwyższych zapadalności na grypę w kraju.

Według lekarzy, z każdym dniem wzrasta liczba chorych, którzy zgłaszają się do przychodni z różnymi infekcjami. Zdecydowana większość z nich choruje na choroby grypopodobne. - W województwie wielkopolskim w drugim tygodniu stycznia największą zapadalność (ponad 291) zaobserwowano wśród dzieci, które nie ukończyły 4 lat. Wskaźnik ten był wysoki (ponad 153) również u dzieci między 4 a 15 rokiem życia. Na każde 100 tysięcy dorosłych w wieku 15-64 lat zachorowało na grypę ok. 48 osób, a na każde 100 tysięcy seniorów - 44 osoby - informuje biuro prasowe Urzędu Miasta.

Największe ryzyko zakażenia występuje w miejscach, w których występują duże skupiska ludzi. Wirus przenosi się podczas kaszlenia czy kichania. Objawy są typowe - gorączka, ból głowy, osłabienie, kaszel, ból gardła, katar, dreszcze. Według lekarzy najlepszym sposobem na uniknięcie zachorowania jest zaszczepienie się przeciwko grypie, a także unikanie tłumów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
18℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro