Warta Poznań szykuje się do rozgrywek. Zieloni pokonali Górnika Konin

W drugim tegorocznym meczu sparingowym piłkarze Warty Poznań pokonali trzecioligowego Górnika Konin.

Zieloni dominowali od początku do końca spotkania i stworzyli sobie wiele okazji strzeleckich. Udało im się jednak wykorzystać tylko jedną z nich: Piceluk świetnie zagrał do niepilnowanego Kity, a ten dopełnił formalności.
Drużyna Petra Nemeca po rundzie jesiennej drugiej ligi zajmuje miejsce gwarantujące awans, dlatego działacze starają się wzmocnić zespół. Kontrakt podpisał już napastnik Paweł Piceluk, wkrótce to samo powinien uczynić skrzydłowy Michał Jakóbowski.
Do połowy lutego Zieloni będą przygotowywać się na własnych obiektach. Wtedy wyjadą na obóz przygotowawczy w Turcji.
To pierwsze tegoroczne zwycięstwo Zielonych. Podczas niedawnego starcia z Wartą Sieradz padł remis 1:1.
Warta Poznań Górnik Konin 1:0
Warta Poznań (pierwsza połowa): Lis - Kiełb, Kieliba, Onsorge, Jasiński - Marciniak, Sanocki, Jakóbowski, Cierpka, Szynka - Przybyła
Warta Poznań (druga połowa): Laskowski - Kiełb, Dejewski, Onsorge, Fiedosiewicz - Mikołajczak, Kalupa, Chopcia, Żmijewski, Kita - Piceluk
Bramki: Przemysław Kita 70".