Reklama
Reklama

Uruchomiono świetlne listwy przy przejściach dla pieszych na Garbarach

fot. UM
fot. UM

Mają chronić pieszych z dysfunkcjami wzroku, a także tych, którzy nie podnoszą wzroku znad swoich smartfonów.

O tym, że świecące listwy w chodnikach zostaną uruchomione przy skrzyżowaniu ulic Garbary i Estkowskiego pisaliśmy już w zeszłym tygodniu. W piątek instalację uruchomiono. Panele świetlne w chodniku "współgrają" z sygnalizacją świetlną. Gdy sygnalizatory pokazują zielone światło dla pieszych, panel także wyświetla kolor zielony informując pieszych, że mogą wejść na przejście. Analogicznie jest w przypadku koloru czerwonego.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


- Oświetlenie będzie testowane przez pół roku. Zarząd Dróg Miejskich nie ponosi żadnych kosztów montażu. W przypadku negatywnego wyniku testów - wykonawca jest zobowiązany do odtworzenia nawierzchni. Oświetlenie będzie sprawdzane pod kątem jego przydatności dla osób z dysfunkcjami wzroku oraz dzieci - tłumaczył tydzień temu Marcin Idczak z ZDM.

Jeśli rozwiązanie się sprawdzi, być może takie same listwy pojawią się przy innych poznańskich przejściach dla pieszych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
57.33 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro