Reklama
Reklama

Koniec szpecących reklam i "pań z parasolkami" na Starym Rynku?

Coraz bliżej wprowadzenia Parku Kulturowego na poznańskim Starym Mieście.

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Miasta pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały wprowadzającej na części Starego Miasta, konkretnie w centralnej części, Park Kulturowy. Podobne rozwiązanie wprowadzono już między innymi w Krakowie i we Wrocławiu. Dzięki odpowiednim przepisom dotyczącym m.in. kwestii wyglądu i rozmieszczenia reklam, a także kwestii uregulowania "nagabywania" np. przez "panie z parasolkami" zachęcające do odwiedzenia klubów go-go, miasto może wymagać od właścicieli nieruchomości przestrzegania konkretnych zasad.

Miasto od dawna walczy z klubami go-go w rejonie Starego Miasta. W uchwale są zapisy mówiące o zakazie reklamowania usług erotycznych i nagabywania przechodniów. To właśnie kwestia "nagabywania" wzbudziła największe emocje w trakcie posiedzenia Komisji Kultury i Nauki, która także zajmowała się uchwałą. Radna Joanna Frankiewicz obawia się, że określenie "nagabywanie" jest nieprecyzyjne i może być podstawą do uchylenia uchwały przez wojewodę. Boi się również, że zakaz "nagabywania" będzie problematyczny dla wielu innych przedsiębiorców, nie tylko właścicieli klubów go-go. Komisja wróci do sprawy na posiedzeniu 1 lutego.

Gdy komisje pozytywnie zaopiniują projekt uchwały, trafi ona na sesję Rady Miasta. Po przyjęciu uchwały przez radnych, przedsiębiorcy czy właściciele nieruchomości będą mieć rok na dostosowanie się do zasad obowiązujących w Parku Kulturowym.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro