Pogoda jutro  Pogoda Poznań
29 16

Miasto szuka opiekuna dla... smoka

BS
czwartek, 18.01.2018 r.
godz. 11.00
BS | czwartek, 18.01.2018 r., godz. 11.00
Miasto szuka opiekuna dla... smoka
fot. Stanisław Rozpędzik/PAP

Krakowski Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu prowadzi przetarg na opiekuna Smoka Wawelskiego. Firma, która podejmie się wyzwania, będzie musiała doglądać gada przez dwadzieścia cztery godziny.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
29°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
31°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Choć wydawałoby się, że smoki to samodzielne gady i nie wymagają wiele uwagi, to rzeczywistość jest inna. Opiekun smoka musi czuwać nad nim przez dwadzieścia cztery godziny na dobę - Smok jest urządzeniem gazowym. Poszukujemy firmy, która będzie dostępna 24 godziny na dobę. Ogień z paszczy smoka powinien pojawiać się co trzy minuty. Ponieważ smok stoi na zewnątrz, czasami zdarza się, że przewody gazowe się zatykają - mówi w rozmowie z tvn24.pl Michał Pyclik, rzecznik prasowy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie i dodaje - Musi być też odważny, nie może bać się zaglądać w paszczę smoka.

Oferty w przetargu można składać do piątku. Zwycięzca przetargu będzie opiekował się smokiem do 2020 roku. Włodarze Krakowa mają nadzieję, że w przetargu nie wystartuje... Szewczyk Dratewka.