Reklama
Reklama

Muzeum Broni Pancernej wzbogaciło się o trzy nowe pojazdy

fot. Muzeum Broni Pancernej
fot. Muzeum Broni Pancernej

Trzy nowe pojazdy trafiły do kolekcji poznańskiego Muzeum Broni Pancernej. Wśród nowych eksponatów jest między innymi niemiecki niszczyciel czołgów Jagdpanzer 38(t).

Poznańscy pancerniacy są znani w całym kraju jako pancerni magicy, a słyną z akcji pozyskiwania i remontowania nowych eksponatów. Do najbardziej spektakularnych akcji należało wydobycie i remont pojazdu Sd.Kfz 6, który dziś jest dumą Muzeum Broni Pancernej. Poznańskie muzeum miało też swój udział w sprowadzeniu z Afganistanu najstarszego polskiego czołgu Renault FT17, który ostatecznie trafił do Warszawy. W ostatnich latach do poznańskiej placówki trafiło wiele różnych pojazdów, a dobrą wiadomością była na pewno decyzja o budowie nowej siedziby muzeum na poznańskiej Ławicy.

Włodarze muzeum nie koncentrują się tylko na nowej siedzibie, ale cały czas pozyskują nowe eksponaty. W ostatnim czasie do muzeum trafiły, aż trzy pojazdy. Od prywatnego kolekcjonera z Gostynia odkupiono niemiecki niszczyciel czołgów Jagdpanzer 38t z 1945 roku oraz amerykański pojazd kołowo-gąsienicowy Half Track M4A1. Kolekcję wzbogaciła też ciekawa replika samochodu pancernego Austin-Putiłow "Poznańczyk", który w oryginale był pierwszym pojazdem Wielkopolskiego Plutonu Samochodów Pancernych z Poznania.

Wszystkie pozyskane pojazdy są sprawne.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
35.89 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro