Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -2
Reklama

Muzeum Broni Pancernej wzbogaciło się o trzy nowe pojazdy

BS
środa, 17.01.2018 r.
godz. 19.15
BS | środa, 17.01.2018 r., godz. 19.15
Muzeum Broni Pancernej wzbogaciło się o trzy nowe pojazdy
fot. Muzeum Broni Pancernej

Trzy nowe pojazdy trafiły do kolekcji poznańskiego Muzeum Broni Pancernej. Wśród nowych eksponatów jest między innymi niemiecki niszczyciel czołgów Jagdpanzer 38(t).

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
2°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1023 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Poznańscy pancerniacy są znani w całym kraju jako pancerni magicy, a słyną z akcji pozyskiwania i remontowania nowych eksponatów. Do najbardziej spektakularnych akcji należało wydobycie i remont pojazdu Sd.Kfz 6, który dziś jest dumą Muzeum Broni Pancernej. Poznańskie muzeum miało też swój udział w sprowadzeniu z Afganistanu najstarszego polskiego czołgu Renault FT17, który ostatecznie trafił do Warszawy. W ostatnich latach do poznańskiej placówki trafiło wiele różnych pojazdów, a dobrą wiadomością była na pewno decyzja o budowie nowej siedziby muzeum na poznańskiej Ławicy.

Włodarze muzeum nie koncentrują się tylko na nowej siedzibie, ale cały czas pozyskują nowe eksponaty. W ostatnim czasie do muzeum trafiły, aż trzy pojazdy. Od prywatnego kolekcjonera z Gostynia odkupiono niemiecki niszczyciel czołgów Jagdpanzer 38t z 1945 roku oraz amerykański pojazd kołowo-gąsienicowy Half Track M4A1. Kolekcję wzbogaciła też ciekawa replika samochodu pancernego Austin-Putiłow "Poznańczyk", który w oryginale był pierwszym pojazdem Wielkopolskiego Plutonu Samochodów Pancernych z Poznania.

Wszystkie pozyskane pojazdy są sprawne.

Reklama