Reklama

ZTM kolejny raz rozdaje prezenty za doładowanie karty PEKA

Zarząd Transportu Miejskiego prowadzi akcję "Bezpieczny pasażer - bądź widoczny". W jej ramach każdy kto w piątek 19 stycznia doładuje kartę PEKA otrzyma odblaskową opaskę lub zawieszkę.

O tym, że widoczność na drodze jest kluczowa dla bezpieczeństwa pieszych, od lat przekonuje policja - Postać człowieka idącego drogą, ubranego dodatkową w ciemną odzież jest zauważalna przez kierującego z ok. 20-30 metrów lub z odległości jeszcze mniejszej, w zależności od warunków atmosferycznych. Natomiast elementy odblaskowe na odzieży pozwalają na zauważenie pieszego z odległości 100-150 metrów lub większej! - wyjaśnia Maciej Bednik z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

O bezpieczeństwo pieszych postanowił zadbać również Zarząd Transportu Miejskiego. Już kilka tygodni temu ZTM rozdawał odblaskowe elementy za doładowanie karty PEKA, a akcja zostanie powtórzona w piątek 19 stycznia. W jej ramach każdy pasażer, który wykupi bilet okresowy lub doładuje tPortmonetkę otrzyma odblaskową opaskę lub zawieszkę. Odblaski będą wręczane każdemu klientowi stacjonarnego punktu, a osoby dokonujące transakcji w biletomacie lub przez Internet mogą odebrać odblask okazując potwierdzenie zakupu w punkcie stacjonarnym.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-2℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
45.82 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro