Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
5 -2
Reklama

Auta hybrydowe na minuty w Poznaniu: zakończono testy. Kolejny system zaczyna działać

KaT
środa, 17.01.2018 r.
godz. 11.46
KaT | środa, 17.01.2018 r., godz. 11.46
Auta hybrydowe na minuty w Poznaniu: zakończono testy. Kolejny system zaczyna działać
fot. UM

W poniedziałek zakończyły się testy aplikacji w ramach wypożyczalni samochodów hybrydowych Easyshare.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1037 hPa
JUTRO
pogoda
5°C 1039 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1031 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

To kolejna wypożyczalnia aut na minuty w Poznaniu. W testach udział wzięło około 800 osób, które przesyłały do firmy swoje uwagi dotyczące funkcjonowania aplikacji. Dziś już każdy może skorzystać z pojazdów znajdujących się we flocie Easyshare. Wystarczy pobrać stosowną aplikację na swojego smartfona. Oczywiście konieczne jest posiadanie prawa jazdy, a także karty płatniczej.

Gdy zarezerwujemy samochód, mamy 15 minut na dotarcie do niego. Auto otwieramy za pomocą aplikacji. Wszystkie pojazdy w ramach tej wypożyczalni są hybrydowe lub elektryczne i mają automatyczną skrzynię biegów. - By ruszyć, wystarczy nacisnąć hamulec i przycisk „Power”. Po dotarciu do celu trzeba zamknąć samochód używając aplikacji - wyjaśnia biuro prasowe Urzędu Miasta.

Ile to kosztuje? Za minutę jazdy zapłacimy 50 groszy, a dodatkowo 80 groszy za każdy rozpoczęty kilometr. Za pozostawienie samochodu na parkingu (gdy np. chcemy zrobić zakupy, a później ponownie skorzystać z samochodu) płacimy 10 groszy za minutę.

Co ważne, parkując takim autem w Strefie Płatnego Parkowania, użytkownik nie ponosi kosztów. Za parkowanie płaci firma carsharingowa.

Reklama