Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
9 0
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1038 hPa
JUTRO
pogoda
9°C 1033 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1029 hPa

Krystyna Feldman będzie mieć swój pomnik w Poznaniu?

KaT
środa, 17.01.2018 r.
godz. 09.27
KaT | środa, 17.01.2018 r., godz. 09.27
Krystyna Feldman będzie mieć swój pomnik w Poznaniu?
fot. Wojciech Drozdowski / Wikipedia

Po ponad 10 latach do tematu powracają radni Prawa i Sprawiedliwości.

Lidia Dudziak, radna PiS, już w 2007 roku wnioskowała o wzniesienie pomnika upamiętniającego aktorkę Krystynę Feldman. Rada Miasta wyraziła na to zgodę. - Pani Feldman poprzez swoją wybitną 71-letnią obecność na deskach teatrów, w tym także Poznania, na ekranach kin i telewizorów, swoim talentem i osobistym zaangażowaniem rozsławiła Poznań będąc przyjacielem miasta i jego mieszkańców - przypomina Dudziak.

Choć od wyrażenia zgody na wzniesienie pomnika aktorki minęło ponad 10 lat, w tej sprawie nic się nie dzieje. Dlatego obecnie Dudziak i radny Mateusz Rozmiarek wracają do tematu. - Uchwała miała charakter ponadpartyjny, a pod jej uzasadnieniem podpisali się m.in. obecnie urzędujący radni Krzysztof Skrzypiński z PO oraz Michał Grześ z PiS. Pojawiły się wstępne koncepcje, w których dominował pomysł ławeczki, która mogłaby stanąć na deptaku na ul. Półwiejskiej - podkreślają radni.

Radni apelują do władz Poznania o wskazanie miejsca, w którym „Ławeczka Krystyny Feldman” mogłaby stanąć oraz podjęcie kroków zmierzających do realizacji tej inwestycji.

Reklama