Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
21 12

Trendy wnętrzarskie 2018 roku – sprawdź, jakie meble będą modne

REKLAMA
wtorek, 23.01.2018 r.
godz. 07.30
REKLAMA | wtorek, 23.01.2018 r., godz. 07.30
Trendy wnętrzarskie 2018 roku – sprawdź, jakie meble będą modne
Jednolitą fakturę mebli tapicerowanych warto urozmaicać dodatkami tekstylnymi w fantazyjnych materiałach i wzorach - fot. salon meblowy Mebest

Niektóre trendy wnętrzarskie, przewidziane na 2018 rok, stanowią kontynuację już sprawdzonych i lubianych schematów, inne – kompletnie zaskakują, wprowadzając zupełnie nowe nurty do aranżowanych wnętrz. Zapytaliśmy projektanta, jakie meble będą modne w 2018 roku.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
21°C 1018 hPa
JUTRO
pogoda
21°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
23°C 1022 hPa

Mówi Marta Machowicz, projektantka z poznańskiego salonu Mebest

Po pierwsze – meble modne, czyli funkcjonalne

2018 rok będzie bardzo praktyczny, dlatego powodzeniem będą cieszyć się funkcjonalne meble z dużą liczbą szuflad. W salonie staną nadal modne komody mieszczące domowe akcesoria, choć nie będzie to jedyny mebel służący przechowywaniu.

Modne będą stoliki kawowe z półkami i szufladami, w których będzie można skryć np. piloty, jak i pufy ze zdejmowanymi siedziskami, w których będzie można trzymać np. koce czy małe poduszki.

Jeżeli coś będzie położone na blacie stołu czy komody, nie będzie to oznaczało, że nie mieliśmy gdzie schować tego przedmiotu, a to, że celowo go tam umieściliśmy.

Po drugie – modne meble we wzorki

Powodzeniem cieszyć będzie się niejednolita faktura, widoczna szczególnie w meblach tapicerowanych – to np. sofa w jodełkę, fotel z liściastym wzorem czy zasłony z malowanymi deseniami. Poza tym meble wypoczynkowe zyskają zdefiniowane kolory, z których najmodniejszym będzie zieleń i pomidorowa czerwień. Sofa, fotel czy pufa w tych odcieniach dodadzą wnętrzu energii i odrobiny wyrafinowania.

Bardzo modne staną się ozdoby o prostych formach i w kolorach klasycznego złota, pasujące do wielu wnętrz, nie tylko glamour, ale i loftowych czy skandynawskich. To przede wszystkim lampy stojące, ramy zdjęć, donice, a nawet gałki mebli. Złoto pięknie skomponuje się z najmodniejszymi barwami, w tym przede wszystkim beżami, granatem oraz zielenią.

Po trzecie – modne meble w kolorze

W 2018 roku rządzić będą kolory wyznaczone przez specjalistów Instytutu Pantone. W podstawowej palecie barw znalazły się: klasyczny granat, jasna szarość, piaskowy beż i kremowa biel. Kolory te z powodzeniem można łączyć z pozostałymi, wskazanymi barwami, takimi jak: pomidorowa czerwień, zimny odcień niebieskiego, brudny oraz lawendowy róż, jasna zieleń, ciepły brąz oraz jaskrawa limonka. Pamiętajmy o tej palecie barw, wybierając szczególnie dodatki tekstylne, dekoracje oraz farby do mieszkania.

Nie trzeba bać się niekonwencjonalnych połączeń – bardzo modne będzie łączenie zimnych i ciepłych kolorów, np. chłodnego niebieskiego z brudnym różem. Takie zestawienia będzie można wyciszać wykorzystując obecność jasnej szarości czy kremowej bieli.

Po czwarte – dodatki

2018 rok stanie pod znakiem światła, przestrzeni, zatem – szklanych powierzchni. Modne będą szklane stoły, lustra we wszelkich wydaniach i rozmiarach, a także lampy, dzięki którym dom wypełni się świetlnymi iluzjami. Płaskie powierzchnie staną się trójwymiarowe, a dom zostanie otoczony ciepłym blaskiem.

Drugim trendem będzie beton architektoniczny, z którego powstaje coraz więcej dodatków i akcesoriów. Dzięki wyrafinowanej strukturze, takie przedmioty będą miały bardzo luksusowe oblicze.

Urządzaj tak, jak lubisz!

Pamiętajmy, że aranżując wnętrze najważniejsze nie są trendy, a gust domowników. Świetnie, jak dom urządzony jest modnie, ale powinien przede wszystkim cieszyć oko osób, które przebywają w jego wnętrzu. Wypełniając przestrzeń tym, co podoba się nam, nawet jeżeli to meble i ozdoby nie znajdujące się w najnowszych katalogach, mamy gwarancję, że nasz dom będzie naszą oazą.

Źródło: mebest.pl