Reklama

Plac Wolności: Strajk Kobiet "spotka się" ze zwolennikami "Zatrzymać aborcję"

fot. Jacek Molski
fot. Jacek Molski

W środę o 18.00 na placu Wolności może być "gorąco".

Już w poniedziałek zapowiadaliśmy, że na 18.00 swoją obecność na placu zapowiedzieli organizatorzy Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Uczestnicy tego wydarzenia będą wyrażać swój sprzeciw wobec planom rządu dotyczącym zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej.

Także w środę, o tej samej godzinie i w tym samym miejscu, swoją pikietę zapowiada porozumienie "Poznań dla Życia". - Wszystkich, którzy uważają, że poczęte dziecko, to nie jest przypadkowy zlepek komórek, ale człowiek, który ma pełne prawo do życia, zapraszamy na manifestację poparcia dla obywatelskiego projektu ustawy "zatrzymać aborcję" - zachęca porozumienie. - Spotykamy się na placu Wolności, na przeciwko czarnego protestu. Nie chcemy i nie możemy pozwolić im zakłamać, ani zakrzyczeć prawd podstawowych, że człowiek zyskuje swoją godność ludzką od poczęcia, że każdy człowiek, także ten przed urodzeniem, ma prawo do życia, że prawo do urodzenia przysługuje także dziecku choremu, że prawo do życia jest naturalnym i pierwszym prawem człowieka, i że nikt, nawet matka, nie może decydować o pozbawieniu życia poczętego dziecka - dodaje.

Poznań dla Życia dziękuje tym, którzy doprowadzili do odrzucenia "okrutnego i antyludzkiego projektu radykalnej lewicy, który pozbawiał ochrony prawnej poczęte dziecko, otwierał drzwi dla demoralizacji dzieci i groził karami tym, którzy nie zgadzają na jego aborcyjne roszczenia". Dodaje też, że nie rozumie dlaczego karani są posłowie, którzy głosowali "zgodnie ze swoim sumieniem, a nie nakazami politycznych centrali".

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
12℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
13.41 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro