Reklama
Reklama

PKP chce samodzielnie wybudować "nowy stary" dworzec

fot. czytelnik

Taką informację przekazał zarząd PKP SA.

Jak podaje portal branżowy rynek-kolejowy.pl, Polskie Koleje Państwowe podzieliły się z dziennikarzami swoimi planami dotyczącymi zagospodarowania starego dworca kolejowego Poznań Główny. Kolejarze chcą, by pasażerowie oprócz obecnego Poznania Głównego, mieli też do dyspozycji nową przestrzeń. W obiekcie miałyby się znaleźć nie tylko kasy, ale też biura i hotel.

Radiofrekwencja mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Galeria Dębiec w Poznaniu Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl lub tel. 607 609 967 #peselniemaznaczenia #wonderlandpolska
REKLAMA


Co istotne, PKP chciałoby realizować inwestycję samodzielnie, a nie z zewnętrznym partnerem, którym wcześniej miał być TriGranit odpowiedzialny za budowę nowego Poznania Głównego i galerii handlowej w sąsiedztwie. Prace studialne miałyby się zacząć jeszcze w tym roku, a ostateczny kształt budynku ma być konsultowany z miastem.

Nie wiadomo czy inwestor zdecyduje się na modernizowanie starego budynku dworca. Być może zostanie on wyburzony, a w jego miejscu stanie zupełnie nowa konstrukcja. PKP zapewnia, że w trakcie realizacji inwestycji będzie brać pod uwagę także historyczny, zabytkowy charakter poszczególnych elementów obiektu.

Już w 2015 roku przedstawiono wizualizacje dwóch wariantów przebudowy starego Poznania Głównego i choć wskazano, która miała być realizowana, ostatecznie zrezygnowano z tej koncepcji. Trwa oczekiwanie na działania ze strony PKP. Teraz wszystko wskazuje na to, że coś w tej sprawie może się zacząć dziać.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
1.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro