Reklama
Reklama

Szpital dziecięcy coraz bliżej. "Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę może nastąpić w połowie roku"

Wizualizacja | fot. Materiały Prasowe
Wizualizacja | fot. Materiały Prasowe

W połowie roku ma zostać wbita pierwsza łopata na budowie Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Zapowiadana od lat inwestycja ma już gotowy projekt i zabezpieczone pieniądze na realizację

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem, to budowa Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka powinna zakończyć się w 2020 roku, a pierwsi mali pacjenci będą mogli korzystać z nowoczesnego szpitala pediatrycznego w stolicy Wielkopolski od 2021 roku - poinformował Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Inwestycja Samorządu Województwa Wielkopolskiego jest warta 375 milionów złotych, z czego 237 mln pochodzi bezpośrednio z UE, a 101 milionów z budżetu państwa - części, która jest związana z Kontraktem Terytorialnym. Pozostałe 36,6 mln zł wkładu własnego stanowić będzie nisko oprocentowana pożyczka ze środków zwrotnych inicjatywy Jessica z lat 2007 - 2013, których operatorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego- dodał. Zgodę na jej zaciągnięcie wyraził Sejmik Województwa Wielkopolskiego podczas poniedziałkowej, nadzwyczajnej sesji.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

Według projektu w nowym szpitalu, który ostanie wybudowany przy ulicy Lutyckiej znajdzie się około 350 łóżek dla pacjentów rozlokowanych w jednoosobowych salach. Placówka ma też zostać wyposażona w pokoje i łóżka dla rodziców. Pojawi się strefa bufetowa i plac zabaw. Ale przede wszystkim sale wyposażone w lepszy sprzęt medyczny. 7 kondygnacji, 354 łóżka dla pacjentów w jednoosobowych salach, ponad 2 tysiące pomieszczeń o powierzchni 6 tys. m2, a także 425 miejsc parkingowych, wszystko na działce o powierzchni 3 hektarów położonej pomiędzy Szpitalem Wojewódzkim a szpitalem MSWiA - scharakteryzowała inwestycję Izabela Grzybowska, prezes spółki Szpitale Wielkopolski.

Mamy dopięty budżet, projekt i pozwolenie na budowę. Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę może nastąpić w połowie roku, po wyłonieniu wykonawcy budowy Centrum - tłumaczy Maciej Sytek, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
9.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro