Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
27 16
Reklama

Zuchwała kradzież pojemnika na bioodpady na Górczynie. „Podszedł z psem i latarką, sprawdził czy pusty... i po prostu ukradł”

j
poniedziałek, 15.01.2018 r.
godz. 19.30
j | poniedziałek, 15.01.2018 r., godz. 19.30
Zuchwała kradzież pojemnika na bioodpady na Górczynie. „Podszedł z psem i latarką, sprawdził czy pusty... i po prostu ukradł”
fot. Zdjęcie z kamery monitoringu

Postawiony obok posesji przy ulicy Krzywej w Poznaniu pojemnik na bioodpady został skradziony w ubiegły piątek. Wszystko nagrała kamera monitoringu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
26°C 1013 hPa
JUTRO
pogoda
27°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
28°C 1016 hPa

Przypomnijmy, że od początku 2018 roku mieszkańcy Poznania i okolic muszą segregować bioodpady - Związek Międzygminny GOAP, jako pierwszy w Polsce wprowadził osobne pojemniki na resztki żywności i odpady zielone. Koszt zakupu pojemników na takie odpady jak fusy po kawie i herbacie, przeterminowane warzywa i owoce, odpady zielone musieli ponieść mieszkańcy. Ten koszt nie jest duży, jeśli chodzi o kubły dla domów jednorodzinnych to jest koszt między 100 a 200 złotych. Nie są to duże kwoty i jest to wydatek jednorazowy – mówił przy okazji wprowadzania zmian Robert Chodyła, rzecznik GOAP.

Okazuje się, że nowe pojemniki mogą być atrakcyjne dla złodziei. Jeden z mieszkańców ulicy Krzywej, choć brązowy śmietnik kupił bardzo szybko go stracił. W piątek skradziono śmietnik na bioodpady - zupełnie nowy. Zostawiony został do oczipowania przez GOAP, który zdaje się tego dnia nie dojechał. O godzinie 21:22 bezczelnie ktoś podszedł (jeszcze z psem i latarką), sprawdził czy pusty... i po prostu ukradł. Dawno nie widziałem takiego chamstwa, nie można tego nazwać inaczej – pisze. Może ktoś pomoże w ujęciu sprawcy, albo coś istotnego widział w okolicach Krzywej, Andrzejewskiego, Metalowej, Dmowskiego w Poznaniu. Śmietnik mogę takiej osobie sprezentować, grunt, żeby ukarano złodzieja – dodaje.

Całe zajście, do którego doszło na ulicy Krzywej na Górczynie zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu. O sprawie zostali też poinformowani policjanci, którym nagranie zostało już przekazane. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat zdarzenia proszone są o kontakt z funkcjonariuszami z Komisariatu Poznań Grunwald.

AKTUALIZACJA
piątek, 19.01.2018 r.,
godz. 22.30

AKTUALIZACJA | piątek, 19.01.2018 r., godz. 22.30

Jak poinformował nasz czytelnik pojemnik na śmieci stoi już na swoim miejscu-"delikwent wczoraj śmietnik dostarczył".

Reklama