Reklama
Reklama

Park Rataje będzie większy

W ramach niewykorzystanych środków na budowę Parku Rataje, uda się zagospodarować trzy dodatkowe działki.

W ubiegłym roku rozpoczęły się prace związane z "budową" Parku Rataje. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. To około 13 milionów złotych. Całość ma kosztować około 15 mln złotych. Projekt zakłada zagospodarowanie terenu około 15 hektarów pomiędzy osiedlami Bohaterów II Wojny Światowej, Polan, Armii Krajowej i Oświecenia.
Prace cały czas posuwają się do przodu, a w ubiegłym tygodniu Zarząd Zieleni Miejskiej poinformował, że park będzie jeszcze większy niż zakładano. - Niewykorzystane środki finansowe pochodzące z funduszu przyznanego na budowę parku, który dofinansowany jest przez Unię Europejską, postanowiono przeznaczyć na rozszerzenie terytorialne inwestycji - wyjaśnia ZZM. - Złożony z inicjatywy ZZM wniosek o poszerzenie zakresu rzeczowego w postaci dodatkowych terenów do zagospodarowania parkiem uzyskał akceptację i w efekcie aktualnie prowadzona inwestycja została powiększona o nowe tereny - dodaje.
Dwa z tych terenów znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie powstającego parku, a kolejny na osiedlu Orła Białego. - Tereny te zostaną zagospodarowane zielenią - mówi Małgorzata Sobieszczyk z ZZM.
Park Rataje ma być gotowy latem tego roku. Wśród prac są m.in.: budowa ciągów pieszo-rowerowych, nasadzenia zieleni, budowa skansenu Średzkiej Kolei Powiatowej, placów zabaw i placu z fontanną, a także montaż małej architektury. Wykonawcą jest Skanska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
11.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro