Australian Open: Magda Linette awansowała do drugiej rundy. Po raz pierwszy w karierze

Dobre wieści napłynęły z dalekiego Melbourne, gdzie rozgrywany jest wielkoszlemowy turniej Australian Open.

W pierwszej rundzie poznanianka Magda Linette mierzyła się z Amerykanką Jennifer Brady, notowaną o 7 pozycji wyżej w rankingu WTA.

Mecz nie rozpoczął się dla Linette najlepiej. Zryw w końcówce seta pozwolił uniknąć porażki 0:6, ale gra Amerykanki była dużo lepsza i polscy kibice mogli mieć obawy o dalsze losy spotkania.

W drugiej partii Polka prezentowała się znacznie lepiej. Przejęła inicjatywę, popełniała mniej błędów i zepchnęła rywalkę do defensywy, dzięki czemu wygrała 6:4.

W trzecim secie Linette kontynuowała dobrą grę, co zapewniło jej zwycięstwo i awans do II rundy. W Australian Open udało jej się to po raz pierwszy. Teraz jej przeciwniczką będzie lepsza z pary Daria Kasatkina - Anna Karolina Schmiedlova.

Magda Linette (Polska) - Jennifer Brady (USA) 2:6, 6:4, 6:3