Reklama

Poznański Bałtyk uznany za najlepszy budynek 2017 roku

fot. Porr
fot. Porr

Biurowiec Bałtyk otwarty w ubiegłym roku przy rondzie Kaponiera zdaniem miłośników architektury zasłużył na miano architektonicznej "Miss Polski".

Plebiscyt odbywał się na na Forum Polskich Wieżowców SkyscraperCity. O miano "Miss Polski" walczyło 30 budynków z całej Polski. Numerem jeden został poznański Bałtyk, który uzyskał średnią ocenę internautów 9,59 / 10 i tym samym został przez nich uznany za najlepszy obiekt zrealizowany w ubiegłym roku w kraju.
Drugie miejsce zajęła warszawska Hala Koszyki z wynikiem 9,34, a trzecie Szucha Premium Office w Warszawie ze średnią oceną 8,96. Równocześnie przyznano też tytuł "Maszkary roku". Trafił fo budynku hotelu Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej. Średnia ocena internautów to niespełna 4 punkty na 10.
Co istotne, Bałtyk nie jest pierwszym poznańskim budynkiem, który otrzymał tytuł "Miss Polski" przyznawany przez użytkowników SkyscraperCity. W 2005 i 2007 roku nagroda trafiła do Starego Browaru (odpowiednio pierwsza i druga część obiektu). W 2008 roku wyróżnienie trafiło natomiast do City Parku.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro