Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
11 5
Reklama

Nocny pożar w kamienicy w centrum Poznania. Mieszkańcy ewakuowani

j
sobota, 13.01.2018 r.
godz. 09.15
j | sobota, 13.01.2018 r., godz. 09.15
Nocny pożar w kamienicy w centrum Poznania. Mieszkańcy ewakuowani
fot. Sebastian Laskowski

Po godzinie 22 strażacy odebrali zgłoszenie o zadymieniu w kamienicy przy ulicy Podgórnej 19. Na miejsce zadysponowanych zostało 5 zastępów.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1028 hPa
JUTRO
pogoda
11°C 1026 hPa
POJUTRZE
pogoda
9°C 1016 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

O pożarze poinformował nas czytelnik. O godz 22:50 w kamienicy na ulicy Podgórnej 19 doszło do podpalenia wózka dziecięcego pozostawionego na klatce schodowej. Z kamienicy ewakuowano wszystkich mieszkańców i podstawiono autobus MPK. Wstrzymany został również ruch tramwajowy  na okres około godziny. Nikt nie został ranny udzielono pomocy 3 osobom przez przybyłe zespoły pogotowia, które na skutek zadymienia zgłaszały objawy zatrucia. Po przewietrzeniu kamienicy wszyscy mieszkańcy około 0:10 wrócili do swoich domów – pisze.

Strażacy potwierdzają. Zgłoszenie o pożarze w kamienicy przy ulicy Podgórnej odebraliśmy o godzinie 22:33. Na miejsce zadysponowanych zostało naszych pięć zastępów. Z budynku ewakuowanych zostało piętnaście osób. Kilka osób zostało przebadanych przez obecny na miejscu zespół ratownictwa medycznego. Wstępnie zadymienie na klatce schodowej było tak duże, że strażacy mieli problem z ustaleniem źródła pożaru. Po oddymieniu okazało się, że palił się pozostawiony na klatce wózek dziecięcy. Sytuację szybko udało się opanować. Po zakończonej akcji wszyscy mieszkańcy mogli powrócić do swoich lokali. Nikomu nic się nie stało. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane przez policjantów – mówi dyżurny poznańskich strażaków.

Jak poinformowało MPK na czas prowadzonych w tym miejscu działań służb tramwaje linii nr 201 kursowały objazdem przez ulicę Mielżyńskiego i Śródkę. Około północy linia nocna wróciła na swoją trasę.

Reklama