Reklama

DK 5: przerobioną przyczepą przewoził baloty słomy

fot. WITD w Poznaniu

W ubiegłą środę inspektorzy z leszczyńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu prowadząc działania na drodze krajowej nr 5 zwrócili uwagę na nienormatywny pojazd, którym przewożono baloty słomy. Okazało się, że przyczepa została przerobiona.

Pojazd przewożący słomę w balotach poruszał się al. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Lesznie zwrócił on uwagę inspektorów z leszczyńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu, dlatego postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Okazało się, że przewoźnik dostarczał baloty słomy z Dolnego Śląska w okolice Kościana a przyczepa została przerobiona, by zmieściło się na niej więcej balotów. Po dokonaniu pomiarów ustalono, że długość zespołu pojazdów wynosiła 19,3 metra, co spowodowało przekroczenie wartości dopuszczalnej o ponad pół mera. Jednocześnie ustalono, że załadowana słoma spowodowała przekroczenie dopuszczalnej wysokości pojazdu wraz z ładunkiem o prawie 20 centymetrów - informują informują inspektorzy WITD w Poznaniu.

Inspektorzy stwierdzili poruszanie się po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym. Zatrzymano dowód rejestracyjny przyczepy oraz zakazano dalszej jazdy z nią. Wobec przewoźnika wszczęto postępowania administracyjne zagrożone kara administracyjną w wysokości 5 tysięcy złotych - dodają.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
3.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro