Reklama
Reklama

Finał WOŚP już w niedzielę: wśród aukcji... wezwanie na policję Joanny Jaśkowiak

Światełko do nieba w 2017 roku | fot. Natalia Lehmann
Światełko do nieba w 2017 roku | fot. Natalia Lehmann

Co będzie się działo w Poznaniu w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

"Główny" finał WOŚP w naszym mieście zaplanowano przy CK Zamek i na placu Mickiewicza. Od 10.00 do 16.00 na placu Mickiewicza funkcjonować będzie scena muzyczna, służby będą przeprowadzać pokazy, nie zabraknie atrakcji dla dzieci i licytacji. Przed CK Zamek od 12.00 do 21.00 zaplanowano wystawę samochodów i motocykli, a także strefę gastronomiczną.

Około 12.00 odbędzie się 9. bieg Policz się z cukrzycą, a od 16.00 na scenie przed Zamkiem występować będą artyści: m.in. Lenny is Dead, Diesel Hangovers, Glasspop oraz Junior Stress & Sun El Band. O 20.00 tradycyjnie zobaczymy światełko do nieba. Między 16.00 i 20.00 w CK Zamek odbywać się będą licytacje, działać tu będzie także punkt krwiodawstwa (od 10.00).

Co będzie tu można wylicytować? Urząd Miasta przekazał na aukcje m.in. koszulkę Roberta Lewandowskiego z autografem, obraz Słupska namalowany przez Edwarda Dwurnika z dedykacją Roberta Biedronia, książka "Dżej Dżej" Jacka Jaśkowiaka z dedykacją prezydenta Poznania, limitowane karty PEKA z podpisem Jacka Jaśkowiaka, zdjęcie Adama Małysza i Kamila Stocha z autografami oraz koszulki "Wolne Miasto Poznań" z podpisem prezydenta. Ale przedmiotów będzie znacznie więcej.

Duży finał pierwszy raz odbędzie się na poznańskiej Ławicy, a stoją za nim Tamara Briańska, Patrycja Danielewska i żona prezydenta Poznania, Joanna Jaśkowiak. Debiut ma duży rozmach - w akcję odbywającą się wokół Piekarni Ławica zaangażowano lokalne firmy, szkołę podstawową, a nawet lotnisko. Na scenie pojawią się m.in. Jah Jah, Tytus z Acid Drinkers z dziećmi, Baika, Camping Hill, a nawet De Mono i Golden Life. O 20.00 oczywiście zaplanowano Światełko do nieba. Dodatkową atrakcją będą food trucki, które staną na boisku SP nr 58. Na lotnisku będzie można zobaczyć zabytkowe rowery i samochody.

A to nie koniec. Sztab z Ławicy planuje swoje licytacje, na które trafiły m.in. sukienka Krystyny Feldman, koszulka z autografami piłkarzy Lecha Poznań, płyty z autografami artystów, a nawet wezwanie na policję Joanny Jaśkowiak w związku z użyciem niecenzuralnego słowa w ubiegłym roku w trakcie przemówienia.

W mieście będzie się działo znacznie więcej. Na przykład centrum handlowe Posnania wpłaci na konto WOŚP złotówkę za każde 10 osób, które odwiedzą w niedzielę obiekt. W Forum centrum każdy chętny będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na ściance WOŚP, a lodowisko przed budynkiem będzie dostępne za symboliczną opłatę do puszki WOŚP. Na 15.00 zaplanowano tu licytacje. A wśród nich m.in. przejażdżka sportowym Mercedesem z byłym kapitanem Lecha Poznań Bartoszem Bosackim, romantyczna kolacja dla dwojga w restauracji Altana Pałacu Wąsowo, koszulka z autografami piłkarzy Lecha Poznań, płyty z autografami Young Stars oraz miesięczne karnety na basen i siłownię do Harmonia Wellness Club and Pool w Hotelu Andersia.

W poznańskim finale WOŚP udział wezmą m.in. wolontariusze z kilkudziesięcioma Golden Retrieverami. W niedzielę rano pojawią się przy CK Zamek, a o 12.00 na Starym Rynku, gdzie odbędzie się prezentacja części psów. - Następnie trasą: ul. Paderewskiego, Plac Wolności, Gwarną wrócimy pod Zamek, gdzie będziemy kwestować do godziny 19:45. Równolegle do naszych działań w centrum Poznania, spora grupa psiaków pojawi się od rana w Galerii Handlowej King Cross Marcelin przy ul. Bukowskiej i kwestować będzie do późnych godzin wieczornych - zapowiada Szymon Kapela. W ubiegłorocznym finale właściciele czworonogów zebrali rekordową kwotę ponad 70 tysięcy złotych.

W trakcie ubiegłorocznego finału, WOŚP na całym świecie zebrała ponad 105,5 mln złotych. W tym roku pieniądze są zbierane na wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
9.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro