Reklama
Reklama

Zostawił dzikie wysypisko na Wildzie. Twierdzi, że zapomniał wywieźć śmieci

fot. Straż miejska

Strażnicy miejscy z Wildy natknęli się na kilkanaście worków wypełnionych śmieciami porzuconych przy ulicy Piastowskiej.

Funkcjonariusze przejrzeli zawartość dzikiego wysypiska i tak jak podejrzewali, bez problemu odnaleźli dokumenty z danymi adresowymi i numerem telefonu osoby, która potencjalnie mogła mieć związek z powstaniem śmietniska. - Kilka dni później do siedziby wildeckich strażników zgłosił się mieszkaniec Gniezna, który jak oświadczył, przy ul. Piastowskiej prowadził prace remontowo budowlane. Po zakończonym zleceniu zgromadzone odpady chciał oddać do gratowiska, ale... zapomniał - mówi Przemysław Piwecki, rzecznik SM.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA


Nawet jeśli mężczyzna rzeczywiście "zapomniał" o wywiezieniu odpadów, problemy z pamięcią słono go kosztowały. Został ukarany wysokim mandatem, a dodatkowo dzikie wysypisko został usunięte na jego koszt przez firmę posiadającą stosowne uprawnienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
23.27 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro