Reklama
Reklama

Handlowali narkotykami w więzieniu. Wśród zatrzymanych strażnicy

fot. Policja
fot. Policja

Sprawą zajmuje się Centralne Biuro Śledcze Policji.

Śledztwo dotyczy działalności zorganizowanej grupy przestępczej polegającej na obrocie narkotykami głównie w Zakładzie Karnym we Wronkach. Wśród 17 osób, z którymi w grudniu przeprowadzano czynności, jest 14 osadzonych we Wronkach, Koziegłowach i poznańskim areszcie, 1 osoba, która w przeszłości była więźniem we Wronkach, a także 2 funkcjonariuszy służby więziennej.

- 15 podejrzanym przedstawiono zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, która w okresie o stycznia 2009 do grudnia 2017 zajmowała się wprowadzaniem do obrotu na terenie Zakładu Karnego we Wronkach substancji psychotropowych i środków odurzających w ilości jednorazowo od 5 do 200 gram, nie mniej jednak niż 1 kilogram w ciągu miesiąca, za kwotę 50 zł za 1 gram - wyjaśnia Magdalena Mazur-Prus z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Pracownikom więzienia zarzucono natomiast przekroczenie uprawnień w związku z wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych i środków odurzających, a także przyjmowanie korzyści majątkowych.

10 osób z 17 trafiło do aresztu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
11.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro