Reklama
Reklama

Włamał się do sklepu i spowodował szkody na kwotę ponad 14 tysięcy złotych

Szóstego stycznia jeden z pracowników sklepu w Środzie Wielkopolskiej odkrył ślady włamania, do którego doszło w nocy. Policjanci szybko wpadli na trop włamywacza.

Informacje o włamaniu do sklepu dotarły do średzkich policjantów szóstego stycznia przed południem -Policjanci nie mieli wątpliwości, że w sklepie doszło do włamania. Natychmiast też zabezpieczyli miejsce zdarzenia do oględzin przez grupę dochodzeniowo-śledczą. Skupili się również na monitoringu, który funkcjonował w lokal. Wszystko wskazywało na to, że sprawca działał sam i pod osłoną nocy splądrował szafki pracownicze, pomieszczenia gospodarcze i magazynowe, uszkodził kilka urządzeń i okradł sklep z alkoholu, leków i papierosów, łącznie powodując straty na sumę ponad 14 tysięcy złotych. Złodziej był świadom obecności kamer, dlatego miał na sobie kurtkę z kapturem, którą maskował swoją tożsamość - relacjonuje Edyta Kwietniewska ze średzkiej policji.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Na miejsce włamania sprowadzono między innymi psa, który wskazał kierunek ucieczki złodzieja. Ostatecznie dzięki pracy śledczych udało się wytypować sprawcę -Przypuszczenia policjantów potwierdził wynik przeszukania w miejscu zamieszkania jednego z mieszkańców Środy. Funkcjonariusze znaleźli tam przedmioty mające związek z włamaniem. Nie mając żadnych wątpliwości, policjanci zatrzymali podejrzanego na jednej z ulic Środy. 31-latek trafił do policyjnego aresztu zaledwie kilka godzin po zgłoszeniu włamania - dodaje Kwietniewska.

Teraz mężczyzna odpowie za swoje czyny przed sądem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro