Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -3
Reklama

Włamał się do sklepu i spowodował szkody na kwotę ponad 14 tysięcy złotych

BS
środa, 10.01.2018 r.
godz. 16.30
BS | środa, 10.01.2018 r., godz. 16.30
Włamał się do sklepu i spowodował szkody na kwotę ponad 14 tysięcy złotych

Szóstego stycznia jeden z pracowników sklepu w Środzie Wielkopolskiej odkrył ślady włamania, do którego doszło w nocy. Policjanci szybko wpadli na trop włamywacza.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1025 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Informacje o włamaniu do sklepu dotarły do średzkich policjantów szóstego stycznia przed południem - Policjanci nie mieli wątpliwości, że w sklepie doszło do włamania. Natychmiast też zabezpieczyli miejsce zdarzenia do oględzin przez grupę dochodzeniowo-śledczą. Skupili się również na monitoringu, który funkcjonował w lokal. Wszystko wskazywało na to, że sprawca działał sam i pod osłoną nocy splądrował szafki pracownicze, pomieszczenia gospodarcze i magazynowe, uszkodził kilka urządzeń i okradł sklep z alkoholu, leków i papierosów, łącznie powodując straty na sumę ponad 14 tysięcy złotych. Złodziej był świadom obecności kamer, dlatego miał na sobie kurtkę z kapturem, którą maskował swoją tożsamość - relacjonuje Edyta Kwietniewska ze średzkiej policji. 

Na miejsce włamania sprowadzono między innymi psa, który wskazał kierunek ucieczki złodzieja. Ostatecznie dzięki pracy śledczych udało się wytypować sprawcę - Przypuszczenia policjantów potwierdził wynik przeszukania w miejscu zamieszkania jednego z mieszkańców Środy. Funkcjonariusze znaleźli tam przedmioty mające związek z włamaniem. Nie mając żadnych wątpliwości, policjanci zatrzymali podejrzanego na jednej z ulic Środy. 31-latek trafił do policyjnego aresztu zaledwie kilka godzin po zgłoszeniu włamania - dodaje Kwietniewska. 

Teraz mężczyzna odpowie za swoje czyny przed sądem.

Reklama