Reklama

Jeszcze w styczniu otworzą parking Park&Ride na Piątkowie?

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Parking jest już gotowy, ale czeka na odbiory końcowe.

W czerwcu na terenie przy ulicy Szymanowskiego zaczął powstawać pierwszy w mieście parking Park & Ride na 130 samochodów. Dziś jest już gotowy, ale kierowcy nie mogą z niego jeszcze korzystać. - W tym tygodniu rozpoczną się odbiory końcowe, które zakładamy, że zgodnie z planem potrwają maksymalnie tydzień biorąc pod uwagę wszystkie formalności - mówi Paweł Śledziejowski, prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


To od Zarządu Transportu Miejskiego zależy jednak, kiedy parking zacznie działać. - Przed zakończeniem odbiorów technicznych wskazywanie terminu otwarcia parkingu P&R byłoby przedwczesne (termin uruchomienia jest uzależniony od ich przebiegu i odbioru końcowego). Kiedy tylko data otwarcia zostanie wyznaczona, poinformujemy o tym mieszkańców - zapewnia Agnieszka Smogulecka z ZTM.

Parking ma zachęcić osoby dojeżdżające spod Poznania do centrum naszego miasta, by zostawiały auta na nowych miejscach parkingowych i przesiadały się na tramwaj. Miasto w czerwcu zapowiadało, że posiadacze karty PEKA z biletem okresowym będą mogli korzystać z parkingu bezpłatnie. Pozostali będą płacić niespełna 14 złotych za parkowanie (jak za bilet 24-godzinny) i w tej cenie będą mogli korzystać również z komunikacji miejskiej.

Inwestycja kosztowała ponad 4 mln złotych, z czego 3 mln pochodzą z Unii Europejskiej. Kolejne parkingi Park & Ride, na łącznie około 200 miejsc, powstaną przy rondzie Starołęka, ulicy Świętego Michała oraz stacji PKP Poznań Strzeszyn.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro