Reklama
Reklama

Ranking szkół: w Poznaniu najlepsze VIII Liceum Ogólnokształcące

fot. VIII LO
fot. VIII LO

W środę ogłoszono tegoroczny Ranking Liceów i Techników. Już 20 raz zestawienie przygotowały Perspektywy. Numerem jeden wśród liceów w Poznaniu jest VIII LO im. Adama Mickiewicza. Wśród techników w regionie zwyciężyło poznańskie Technikum Komunikacji.

VIII LO im. Adama Mickiewicza zostało najlepszym liceum w Poznaniu. Równocześnie znalazło się na 33. miejscu w ogólnopolskim rankingu. Na drugim miejscu w mieście jest II LO im. gen. Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej (43. pozycja w Polsce), a na trzecim - Liceum św. Marii Magdaleny (56. lokata w kraju). Co ciekawe, żadne z poznańskich liceów nie zostało najlepszym w Wielkopolsce. VIII LO zostało wyprzedzone przez I Liceum Ogólnokształcące w Swarzędzu, które znalazło się na 18. miejscu w Polsce.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Jak wyglądało ubiegłoroczne zestawienie najlepszych poznańskich liceów? Według rankingu z 2017 roku numerem jeden w Poznaniu było II LO. Na drugim miejscu znalazło się VIII LO, a na trzecim - Marynka.

Perspektywy przygotowały także Ranking Maturalny Liceów. Tutaj pod uwagę brano najlepszą zdawalność matury wśród uczniów. Najlepsze w województwie pod tym względem jest I LO ze Swarzędza (12. miejsce w Polsce). Na drugim miejscu w Wielkopolsce jest VIII LO w Poznaniu - 28. pozycja w kraju, a na trzecim II LO w Poznaniu (56. miejsce w Polsce).

Najlepszym technikum w Wielkopolsce i w Poznaniu jest Technikum Komunikacji w ZS Komunikacji. W ubiegłym roku również było numerem jeden. W rankingu ogólnopolskim zajmuje 10. pozycję. Na drugim miejscu w województwie jest Technikum Budowlane im. gen. Wł. Andersa w ZSB nr 1 w Poznaniu (41. miejsce w Polsce). Na trzeciej pozycji znalazło się Technikum nr 2 w ZS Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni (80. miejsce w Polsce). Numerem trzy w Poznaniu jest natomiast Technikum Ekonomiczno-Administracyjne nr 1 w ZSE (113. miejsce w kraju).

W przypadku rankingu maturalnego techników - Technikum Komunikacji w ZS Komunikacji znajduje się na 5. miejscu w kraju i pierwszym w województwie i Poznaniu. Na drugim miejscu w naszym mieście jest Technikum Budowlane im. gen. Wł. Andersa w ZSB nr 1 (41. miejsce w Polsce), a na trzecim - Technikum Łączności w ZSŁ im. M. Kopernika (66. pozycja w kraju).

Najlepszym liceum w kraju jest XIII LO ze Szczecina (tak jak przed rokiem). Na drugim miejscu jest Liceum Akademickie UMK w Toruniu (przed rokiem trzecie miejsce), a na trzecim - XIV LO im. St. Staszica z Warszawy (rok temu drugie miejsce). Wśród techników numerem jeden w kraju jest Technikum nr 7 w ZSE-M w Nowym Sączu (rok temu pozycja trzecia). Drugie miejsce zajmuje Technikum Elektroniczne w ZSE im. WP w Bydgoszczy (rok temu wygrało). Trzecie miejsce należy do Technikum Elektronicznego im. Obrońców Lublina 1939 (w 2017 roku było piąte).

Co brano pod uwagę podczas oceny szkół? Między innymi ich sukcesy w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, a także ocenę szkoły przez akademików. W przypadku techników uwzględniono wyniki egzaminów zawodowych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
15.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro