Reklama
Reklama

Górczyn: tablica na dworcu pokazuje "teoretyczny" czas odjazdu autobusów

fot. Jacek Kapczyński / archiwum
fot. Jacek Kapczyński / archiwum

Zdaniem naszego czytelnika, stara tablica jest bardzo irytująca.

- Poznaniacy zdążyli się już przyzwyczaić do tablic świetnych na przystankach tramwajowych i autobusowych. Moim zdaniem sprawują się bardzo dobrze pokazując faktyczny czas przyjazdu oczekiwanego pojazdu. Jednak nie wszędzie zostały one zainstalowane - jest to zrozumiałe i związane z kosztami. Dojeżdżając do pracy przesiadam się z jednego autobusu do drugiego na pętli Górczyn. Bardzo mnie irytuje tablica, która w tym miejscu wyświetla godziny odjazdu autobusów. Odlicza nawet ostatnie 10 sekund, jednak odlicza do czasu teoretycznego odjazdu zgodnego z rozkładem jazdy, a kiedy autobus faktycznie odjedzie tego nikt nie wie - napisał do nas Maciej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Agnieszka Smogulecka z Zarządu Transportu Miejskiego wyjaśnia, że tablica na górczyńskim dworcu to urządzenie "starego typu". - Nie ma ona możliwości pobierania danych o rzeczywistym czasie odjazdu - mówi.

Nie oznacza to jednak, że taka tablica będzie tu umieszczona... wiecznie. - ZTM dokłada starań, aby informacja pasażerska była dostępna, aktualna, jak najbardziej dokładna i czytelna dla pasażerów, dlatego nieustannie prowadzi prace zmierzające do poprawy jej standardów. Działania w tym zakresie planowane są również w rejonie dworca autobusowego na Górczynie. Kompleksowa zmiana systemu informacji pasażerskiej ma zostać przeprowadzona łącznie z planowaną budową parkingu typu "Parkuj i Jedź" (Park&Ride) - dodaje Smogulecka.

Miasto otrzymało dofinansowanie na budowę parkingu na Górczynie. Inwestycja ma ruszyć na przełomie 2019 i 2020 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
53.34 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro