Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -4
Reklama

Radni zdecydowali o skierowaniu skargi na decyzję wojewody do sądu

BS
wtorek, 9.01.2018 r.
godz. 20.30
BS | wtorek, 9.01.2018 r., godz. 20.30
Radni zdecydowali o skierowaniu skargi na decyzję wojewody do sądu
fot. Włodzimierz Hoppel

W Urzędzie Miasta odbyła się specjalna sesja Rady Miasta na temat dekomunizacji nazwy ulicy 23 Lutego. Radni zadecydowali o skierowaniu sprawy do sądu. Sesji towarzyszył protest poznańskiego klubu Gazety Polskiej.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1029 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1020 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Pomysł zaskarżenia zmiany nazwy ulicy 23 lutego na Janiny Lewandowskiej pojawił się jeszcze w ubiegłym roku, ale ostatecznie sprawa nie była dyskutowana na budżetowej sesji Rady Miasta. Wówczas PO porozumiało się z PiS, że rezygnuje z tego punktu sesji w zamian za nieutrudnianie głosowania nad budżetem miasta. Radni PO zmienili zdanie w nowym roku i zwołali na wtorek specjalną sesję Rady Miasta - Okres od 21 grudnia w dużej mierze przeznaczyliśmy na analizy prawne, na analizę tej nowelizacji i wynika z niej, że ona nie zamyka drogi do skutecznego zaskarżenia tego typu zarządzenia – tłumaczył Łukasz Mikuła, radny PO.

Sesja trwała kilka godzin, a ostatecznie radni zagłosowali za skierowaniem sprawy do sądu. Uchwałę poparło dziewiętnastu radnych, dwunastu było przeciwko, a jeden wstrzymał się od głosu. Sesji towarzyszył protest poznańskiego klubu Gazety Polskiej.

Reklama