Reklama

Ukradł seniorce kilkadziesiąt złotych i złamał jej nos. Trafił do aresztu

zdj. ilustracyjne | fot. policja/archiwum
zdj. ilustracyjne | fot. policja/archiwum

Na początku stycznia na jednej z ulic Piły doszło do napadu na sześćdziesięcioletnią kobietę. Policjanci szybko wytypowali i zatrzymali podejrzanego o dokonanie napadu.

Napastnik podszedł do kobiety na ulicy Wojska Polskiego w Pile - Napastnik podszedł do seniorki i zażądał, aby dała mu pieniądze. Gdy starsza pani przekazała mężczyźnie kilkadziesiąt złotych, sprawca uderzył pokrzywdzoną w twarz i uciekł. Kobieta ze złamanym nosem i obrażeniami twarzy trafiła pod opiekę lekarzy - relacjonuje Żaneta Kowalska z pilskiej policji.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Pilscy kryminalni szybko wpadli na ślad napastnika i ustalili miejsce jego przebywania -5 stycznia w godzinach porannych kryminalni zatrzymali 24-letniego mężczyznę w jednym z mieszkań na terenie Piły i przewieźli prosto do policyjnego aresztu. Sprawca przyznał się do popełnionego czynu, jednak nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego tak postąpił - dodaje Kowalska.

Mężczyzna został aresztowany na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara dwunastu lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
22.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro