Reklama

Sto nowych miejsc pracy dla specjalistów z branży IT w Poznaniu

Nowe biuro w Poznaniu otwiera firma Sonalake, która specjalizuje się w dostarczaniu systemów informatycznych dla telekomunikacji. Znajdzie w nim pracę sto osób.

Firma Sonalake powstała w 2016 roku w wyniku fuzji polskiej spółkiVerax Systems Sp. z o.o. z irlandzką firmą Danu Technologies Ltd. Dziś firma zatrudnia w Poznaniu siedemdziesiąt osób, ale właśnie otwarła nowe biuro w wieżowcu Poznań Financial Centre przy pl. Andersa w Poznaniu. Znajdzie w nim pracę nawet sto osób - Poszukujemy przede wszystkim developerów na wszystkich poziomach doświadczenia w rozwoju oprogramowania w technologiach open-source - stos Java po stronie serwera oraz Angular na frontendzie, ale nie zamykamy się wyłącznie na te technologie - wyjaśnia Michał Kolasiński, dyrektor Professional Services w Sonalake i dodaje - Mamy również rosnące zapotrzebowanie na testerów automatycznych oraz dynamicznych liderów zespołów. Ze względu na międzynarodowy charakter firmy oraz klientów wymagamy też przynajmniej średniej znajomości języka angielskiego.

W otwarciu nowego biura wziął udział zastępca prezydenta -Coraz większe zainteresowanie dużych inwestorów Poznaniem jest wyraźnym znakiem, że miasto zmierza w dobrym kierunku. Każdy nowy inwestor jest mile widziany w Poznaniu, zwłaszcza gdy stwarza szanse rozwoju absolwentom poznańskich uczelni. Chcemy, by Poznań był postrzegany jako miasto, które daje młodym ludziom szanse rozwoju zawodowego. Cieszy mnie też współpraca polsko-irlandzka, której odzwierciedleniem jest powstanie Sonalake - powiedział Mariusz Wiśniewski.

To kolejna firma z branży IT, która otworzyła swoje biuro w Poznaniu. W ubiegłym roku biuro otwarła firma Tom Tom zajmująca się usługami nawigacyjnymi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
61.60 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro