Reklama
Reklama

Zmiany w sądownictwie dotarły do Poznania: Zbigniew Ziobro wymienia szefów sądów

fot. Jason Morrison / freeimages.com
fot. Jason Morrison / freeimages.com

W poniedziałek ze stanowiska odwołano prezesów Sądu Rejonowego Poznań Nowe Miasto i Wilda oraz Sądu Rejonowego Poznań Stare Miasto.

Jak informuje Ministerstwo Sprawiedliwości w oficjalnym komunikacie, zmiany są efektem "analizy szerokiego zakresu czynników wpływających na całościową ocenę jakości pracy sądów powszechnych oraz przeglądu ewidencji spraw i podstawowych wskaźników za pierwsze półrocze 2017 roku".

Ministerstwo podaje, że w przypadku Sądu Rejonowego Poznań Stare Miasto, zajmuje on 314. miejsce na 318 sądów rejonowych w kraju pod względem "opanowania wpływu". Oznacza to rosnące zaległości w sądzie. - W rankingu spraw ogółem sąd ten jest na 312. miejscu. Podobnie źle radzi sobie Sąd Rejonowy Poznań Nowe Miasto i Wilda - w ogólnym rankingu jest 304., zaś pod względem czasu trwania spraw niezałatwionych jest 274 - wyjaśnia ministerstwo.

W poniedziałek odwołano prezesa Rafała Kubiaka (Stare Miasto) oraz prezes Ewę Nerga-Kujawę (Nowe Miasto i Wilda). Na Starym Mieście Kubiaka zastąpi Danuta Felińska-Żukowska, a na Nowym Mieście i Wildzie Nerga-Kujawę zastąpi Kamil Antkowiak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro