Reklama
Reklama

Ryszard Petru rusza z nowym projektem politycznym

fot. PAP/Leszek Szymański

Po całkowitej utracie władzy w założonej przez siebie partii Ryszard Petru zaproponuje kolejny projekt polityczny.

Jak informują "Fakty TVN", podczas zwołanej na poniedziałkowe południe konferencji prasowej były lider Nowoczesnej ma ogłosić powstanie stowarzyszenia "Plan Petru". To jego reakcja na przegraną w wyborach na przewodniczącego ugrupowania i brak nominacji na wiceprzewodniczącego.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

Z kolei "Onet" donosi, że inicjatywa ma być całkowicie niezależna od Nowoczesnej. Filarami jej programu mają być krytyka gospodarczych poczynań premiera Mateusza Morawieckiego i próba stworzenia antypisowskiej koalicji.

Petru jest w konflikcie z nową przewodniczącą Nowoczesnej, Katarzyną Lubnauer. Czy założenie "Planu Petru" oznacza opuszczenie partii przez jej założyciela? Taki scenariusz jest możliwy. - Ryszard jest wypychany z partii przez Lubnauer i jej stronników. Musi sobie przygotować jakąś alternatywę - powiedział "Onetowi" bliski współpracownik Petru.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro