Reklama
Reklama

Noworoczny bal u prezydenta: "nasze nowe podejście otworzyło i przewietrzyło Poznań"

prof. Michał Wojtalik odbiera nagrodę Wielka Pieczęć Poznania

Kilkaset osób bawi się na przyjęciu noworocznym. Spotkanie zorganizował prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak w Centrum Kultury Zamek.

Zaproszenie prezydenta przyjęli biznesmeni, politycy, naukowcy i ludzie kultury. Jacek Jaśkowiak między innymi podsumował miniony rok i skoncentrował się na wyzwaniach Poznania.

Podsumowując ten miniony 2017 rok przede wszystkim patrzymy w przyszłość, bo przed nami specyficzny i trudny rok wyborczy. Poznań to nasze wspólne wyzwanie postanowiliśmy go zmienić, by stopniowo stawał się coraz bardziej otwarty na potrzeby żyjących w nim ludzi, spełniający ich oczekiwania. Wdrażamy bardzo wiele zmian w rożnych obszarach. Z czasem ich zalety dostrzegają ci, którzy na początku byli nastawieni sceptycznie do mojej osoby, jako nowego gospodarza miasta, prezentowanej wizji Poznania, czy realizowanych projektów. Rozmazujemy te wątpliwości efektami uzyskiwanymi dzięki "sprawności zarządczej"- mówił w swoim wystąpieniu Jacek Jaśkowiak prezydent Poznania. Można przykrywać kompleksy, spektakularnymi projektami i chwalić się nimi na bilbordach, jednak to metoda na krótką metę, gdy miasto notorycznie paraliżują korki, piesi potykają się na chodnikach, uczniowie nie mają gdzie ćwiczyć na WF"ie, bezdomni gdzie ogrzać się zimą, a kamienice czyści się z lokatorów. Wróciliśmy do podstaw, dbamy o oczywiste potrzeby i ulepszamy otoczenie najbliższe mieszkańcom, do nich przemawia uporządkowanie prozaicznych spraw. Nasze nowe podejście otworzyło i przewietrzyło Poznań. Stanowczo reagujemy na przejawy rasizmu, nacjonalizmu i ksenofobizmu, choć u niektórych wywołuje to złość wylewaną w sieci lub na stadionowych prześcieradłach - mówił dalej prezydent.

Podczas uroczystości, jak co roku wręczona została nagroda "Wielkiej Złotej Pieczęci", którą uhonorowany został prof. dr hab. med. Michał Wojtalik, kardiolog dziecięcy oraz Stowarzyszenie Nasze Serce. To wielkie wyróżnienie i bardzo za nie wszystkim dziękuję. To jest podsumowanie dwudziestu lat olbrzymiej grupy ludzi Stowarzyszenia Nasze Serce - dziękował profesor Michał Wojtalik, który odebrał wyróżnienie z rąk prezydenta. Nasza działalność nie byłaby również możliwa bez hojności ludzi. Co roku ponad półtora tysiąca ludzi przeznacza 1% podatku na cele stowarzyszenia - dodał. .

Prezydent złożył też życzenia Aleksandrze Banasiak, honorowej Prezes Stowarzyszenia "Poznański Czerwic "56", która 5 stycznia obchodziła urodziny. Cała sala odśpiewała jubilatce "Sto lat".

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro