Reklama

Poznaniacy protestowali przeciwko zmianom w prawie łowieckim

fot. Tomasz Szwajkowski

W piątek na ulicy Półwiejskiej odbył się protest "Stop myśliwskiemu lobby! Przeciwko zmianom w prawie łowieckim.

Protest rozpoczął się o godzinie 15 na ulicy Półwiejskiej w Poznaniu pod pomnikiem Starego Marycha. Pod silną presją ministra środowiska Jana Szyszki wznowiono prace nad zmianą ustawy Prawo łowieckie. Zmiany te były wcześniej poddane masowej krytyce. Teraz gdy sprawa przycichła podjęto próby by przeforsować je w ekspresowym tempie. Nie możemy na to pozwolić! - informowali organizatorzy Poznaniacy Przeciwko Myśliwym i Federacja Anarchistyczna s. Poznań.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Jak dodają organizatorzy protestu po wprowadzonych zmianach między innymi myśliwi nadal będą mogli strzelać nawet w odległości 100 metrów od domów, będą nadal mogli używać wysoce toksycznej amunicji ołowianej, zakazanej w większości krajów Europy, dzieci nadal będą mogły brać udział w polowaniach, w dalszym ciągu dopuszczone będą polowania zbiorowe, które nie spełniają ustawowych celów łowiectwa i degradują ojczystą przyrodę, właściciele nieruchomości nie będą mogli skutecznie sprzeciwić się polowaniom na ich ziemi a prawo myśliwego do polowania będzie nadrzędne wobec prawa obywateli do korzystania z lasów, łąk i jezior będących własnością społeczną.

W piątek przeciwko planowanym zmianom w prawie Łowickim odbyły się pikiety nie tylko w Poznaniu, ale też w w Krakowie, Wrocławiu i Łodzi.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro