Reklama
Reklama

Nad Jeziorem Rusałka stanęły lampy

fot. Urząd Miasta

Wieczorni biegacze oraz spacerowicze z pewnością ucieszą się z oświetlonych ścieżek przy Jeziorze Rusałka.

Miasto we współpracy z Enea Oświetlenie zadbało o lampy w tym rejonie Poznania. Po pierwsze zmodernizowano oświetlenie na odcinku ul. Golęcińska - plaża Rusałka - parking. Po drugie zamontowano nowe lampy w kierunku ulicy Botanicznej. Zainstalowano tu ledowe oprawy skierowane w dół, a słupy lamp wykonane są z kompozytu. Łącznie działa w tym miejscu obecnie 56 zmodernizowanych lub nowych punktów oświetleniowych.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA


- Lampy są sterowane za pomocą zegara astronomicznego, czyli są załączane i wyłączane na podstawie tabeli zachodów i wschodów Słońca. W oprawach ustawiona jest automatyczna redukcja o 30% po godzinie 21.00 i redukcja o 50% po godzinie 24.00. Po przeprowadzeniu testów docelowo oświetlenie na nowym odcinku będzie wyłączane w nocy - zapowiada biuro prasowe Urzędu Miasta.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
3.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro