Reklama
Reklama

Trzech Króli w Poznaniu: bez zakupów, z orszakiem i zmianami komunikacyjnymi

fot. Jacek Molski
fot. Jacek Molski

W sobotę zamknięte będą galerie handlowe, a komunikacja miejska będzie kursować zgodnie ze świątecznym rozkładem.

Ze względu na święto, w sobotę nie zrobimy zakupów w centrach handlowych czy marketach. Otwarte mogą być jedynie stacje benzynowe i mniejsze sklepy spożywcze. Nie oznacza to jednak, że nie możemy np. wybrać się do kina lub do restauracji. Większość z nich będzie czekać na klientów.

Podobnie jak w latach ubiegłych 6 stycznia w centrum Poznania zorganizowany zostanie Orszak Trzech Króli. Od 11.00 na placu Wolności będzie można dostać koronę i śpiewnik, a przemarsz rozpocznie się o 12.00. Trasa będzie wiodła z placu Wolności, przez ulicę Paderewskiego na płytę Starego Rynku, gdzie stać będzie scena główna. Orszak ma się zakończyć około 13.30. Chwilę później w Farze zaplanowano mszę świętą.

Co jeszcze można robić w świąteczną sobotę? Poślizgamy się na lodowiskach na Chwiałce oraz przy Jeziorze Maltańskim, a także wykąpiemy się w basenach: m.in. na Chwiałce (do 14.00 otwarty będzie duży basen) i w Termach Maltańskich (baseny sportowe, aquapark i sauny będą czynne do 23.00). Możemy też wybrać się do Ogrodu Zoologicznego lub Palmiarni Poznańskiej.

Osobom, które będą w sobotę korzystać z komunikacji miejskiej przypominamy, że autobusy i tramwaje będą kursować według świątecznego rozkładu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
23℃
12℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.02 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro