Reklama
Reklama

500 plus dla seniorów? Jednoznaczne stanowisko ministerstwa

fot. mainrc sxc.hu.jpg

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zajęło jednoznaczne stanowisko w sprawi tzw. "500 plus" dla emerytów.

Pomysł ten kilkukrotnie pojawiał się w ogólnopolskich mediach. Chodzi o specjalny, przyznawany raz do roku dodatek dla osób pobierających emerytury, renty i podobne świadczenia. Według niektórych źródeł temat miał już być podjęty przez resort Elżbiety Rafalskiej.

- W związku z pojawieniem się w jednym z dzienników informacji, że Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska zapowiada walkę o 500+ dla seniorów, "a więcej o tej sprawie będzie można powiedzieć w kwietniu, w okolicach świąt wielkanocnych", ministerstwo rodziny informuje, że w MRPiPS nie toczą się w tej chwili żadne prace nad takim świadczeniem. Nie zostało ono też uwzględnione w budżecie na rok 2018, o czym wielokrotnie mówiła minister rodziny - czytamy na witrynie ministerstwa.

Równocześnie przedstawiciele resortu przypominają, że tylko w 2017 roku podniesiono wysokość minimalnej emerytury, renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy i renty rodzinnej do 1000 zł (o 13 proc.), wzrostowi uległy również m.in. renty socjalne.

W 2018 emerytury w związku z rewaloryzacją mają wzrosnąć o 2,7 proc.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
20.93 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro