Reklama
Reklama

Dominikanki, które podbiły internet obchodząc "dzień pingwina" zebrały 5 mln zł na nowy dom dla swoich podopiecznych

fot. Facebook Eliza Małgorzata Myk
fot. Facebook Eliza Małgorzata Myk

O niezwykłym "Domu Chłopaków" w Broniszewicach pod Pleszewem dowiedziała się cała Polska, po tym jak zabawny filmik nagrany przez siostry Dominikanki z okazji "dnia pingwina" pojawił się w internecie. Między innymi dzięki tej akcji niepełnosprawni chłopcy, którzy znajdują się pod opieką sióstr nie stracą dachu nad głową.

Zabawny filmik, który podbił internet w "dniu pingwina" spełnił swoje zadanie. Między innymi dzięki niemu udało się zebrać pieniądze na budowę domu, który prowadzą w Broniszewicach Dominikanki, a któremu groziło zamknięcie. Dom dla niepełnosprawnych chłopców prowadzony jest przez siostry od 65 lat. Ośrodek mieści się w pałacu z XIX wieku i mieszka w nim 56 niepełnosprawnych chłopców. Jednak pałac nie spełnia wymogów przeciwpożarowych a konserwator zabytków nie chciał zgodzić się na tak daleko idący remont. Jedyną szansą, by podopieczni nie musieli zamieszkać w innych domach społecznych była budowa nowego budynku, na co siostry nie miały pieniędzy - stąd pomysł na zbiórkę. Dom nie spełnia wymogów opieki nad tak głęboko dotkniętymi chorobami i niepełnosprawnością dziećmi. Część naszych chłopców jest leżąca. Chcąc nadal nieść im pomoc jesteśmy zmuszone do wybudowania nowego domu. Borykamy się z trudną sytuacją finansową. Oprócz wiary, nadziei i miłości nie posiadamy nic. Wiemy tylko, iż bardzo pragniemy służyć nadal tym Dzieciom, i że znajdą się ludzie, którzy pomogą nam w realizacji tego celu. Każdy najmniejszy finansowy dar pomoże nam sprostać tej inicjatywie. Bardzo chcemy, żeby nasi chłopcy mieszkali w bezpiecznych i godnych warunkach, na jakie zasługują - pisały siostry Dominikanki w internecie.

Dziś na swoim profilu na Facebooku Dominikanki poinformowały, że udało się zebrać 5 mln złotych, co pozwoli dokończyć budowę nowego "Domu Chłopców".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.16 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro