Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
12 6
Reklama

W styczniu ruszy renowacja lokomotyw i wagonu, które staną w Parku Rataje

j
czwartek, 4.01.2018 r.
godz. 19.30
j | czwartek, 4.01.2018 r., godz. 19.30
W styczniu ruszy renowacja  lokomotyw i wagonu, które staną w Parku Rataje
fot. PIM

Prace renowacyjne dwóch lokomotyw parowych oraz wagonu kolejowego, które jeszcze w tym roku mają stać się atrakcją ą ekspozycji w skansenie Średzkiej Kolei Powiatowej w budowanym obecnie Parku Rataje – rozpoczną się w połowie stycznia.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
12°C 1026 hPa
JUTRO
pogoda
12°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1026 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
Elvis Tribute Show | Wczoraj, godz. 21:00
Ruszyły targi Viva Seniorzy! | Wczoraj, godz. 14:45
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W Parku Rataje już w połowie 2018 roku ma stanąć duża lokomotywa parowa serii Tkt48-130, parowóz lokomotywy wąskotorowej typu Dn2t BAZIEL oraz doskonale zachowany wagon restauracyjny. Mają się one stać główną atrakcją skansenu Średzkiej Kolei Powiatowej, który powstanie w nowym parku. Zanim jednak to się stanie zarówno lokomotywy, jak i wagon kolejowy przejdą renowację – prace zostaną przeprowadzone w Swarzędzu.

Obie lokomotywy z lat ’50 zostaną odrestaurowane, zabezpieczone przed korozją, pomalowane według schematów obowiązujących w ówczesnych czasach oraz zabezpieczone powłoką antygraffiti. Przy tej okazji Spółka PIM pragnie podziękować miłośnikom kolei za pomoc w ustaleniu oryginalnego schematu malowania oraz kolorystyki obu lokomotyw – informuje Zarząd Poznańskich Inwestycji Miejskich. Po ukończeniu prac renowacyjnych, już w połowie roku 2018 wszystkie trzy eksponaty  wzbogacą Park Rataje  i razem z innymi atrakcjami skansenu zapewnią miejsce dla organizacji przedsięwzięć edukacyjnych dotyczących m.in. historii miasta Poznania oraz kolejnictwa – dodaje.

Przypomnijmy. W Parku Rataje powstaną też m.in. miejsca aktywnego wypoczynku i relaksu, ścieżki rowerowe, ciągi piesze, alejki parkowe, plac z fontanną oraz ogród zmysłów z dydaktyczną ścieżką sensoryczną. Zgodnie z planem zostaną w tym miejscu nasadzone też nowe drzewa i krzewy.

Reklama