Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
15 11
Reklama

Przebudują wiadukt w ciągu ul. Kurlandzkiej: pojawią się przy nim dwa ronda?

KaT
czwartek, 4.01.2018 r.
godz. 13.04
KaT | czwartek, 4.01.2018 r., godz. 13.04
Przebudują wiadukt w ciągu ul. Kurlandzkiej: pojawią się przy nim dwa ronda?
Rondo może powstać na tym skrzyżowaniu - fot. ZDM

W czwartek zaczynają się konsultacje społeczne dotyczące przebudowy wiaduktu łączącego osiedla Żegrze i Chartowo.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
17°C 1015 hPa
JUTRO
pogoda
15°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
16°C 1007 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W ramach inwestycji planowanej przez miasto przebudowany ma zostać nie tylko wiadukt nad ulicą Krzywoustego, ale też skrzyżowania przy nim: ulicy Kurlandzkiej z Wiatraczną oraz Kurlandzkiej z Bobrzańską. - Przeprawa zostanie poszerzona i będzie miała zwiększoną nośność. Ponadto ruch rowerowy, który obecnie odbywa się na zasadach ogólnych, zostanie poprowadzony po oddzielonej od jezdni drodze dla rowerów - zapowiada Zarząd Dróg Miejskich.

W ramach przebudowy wiaduktu, poszerzona zostanie jezdnia, nowe będą też chodnik i droga rowerowa. Całość zyska odwodnienie.

Z rewolucją możemy mieć do czynienia na skrzyżowaniach przy wiadukcie. Urzędnicy proponują dwa warianty: jeden zakłada przebudowę skrzyżowań z lewoskrętem (w podobnym kształcie jak to ma miejsce dziś), a drugi, budowę tu rond. Zarówno w przypadku pierwszego, jak i drugiego wariantu, ruch samochodowy ma zostać rozdzielony od ruchu rowerowego (wybudowane zostaną ścieżki rowerowe), zamontowane zostanie nowe oświetlenie, przebudowane będą zatoki autobusowe oraz uregulowania szerokość pasów ruchu

Konsultacje społeczne potrwają do 18 stycznia. 11 stycznia o 17.00 zaplanowano spotkanie z mieszkańcami w SP nr 64 na osiedlu Orła Białego. Szczegóły TUTAJ.

Reklama