Reklama
Reklama

Finał WOŚP w Poznaniu ponownie z Golden Retrieverami!

fot. Golden WOŚP
fot. Golden WOŚP

Już 14 stycznia na całym świecie odbywać się będzie 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku drużyna Jurka Owsiaka będzie zbierać pieniądze dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. W ubiegłych latach już 7 razy WOŚP zbierał środki na neonatologię, dzięki czemu do polskich szpitali trafiły 3844 urządzenia warte prawie 122 miliony złotych. Ostatnio miało to miejsce pięć lat temu i dlatego decyzja, by ponownie pochylić się nad problemami oddziałów noworodkowych.

Tradycyjnie największy finał WOŚP w Poznaniu odbywać się będzie przy Centrum Kultury Zamek i na placu Mickiewicza. Od 10.00 do 16.00 na placu Mickiewicza funkcjonować będzie scena muzyczna, służby będą przeprowadzać pokazy, nie zabraknie atrakcji dla dzieci i licytacji. Przed CK Zamek od 12.00 do 21.00 zaplanowano wystawę samochodów i motocykli, a także strefę gastronomiczną.

Około 12.00 odbędzie się 9. bieg Policz się z cukrzycą, a od 16.00 na scenie przed Zamkiem występować będą artyści: m.in. Lenny is Dead, Diesel Hangovers, Glasspop oraz Junior Stress & Sun El Band. O 20.00 tradycyjnie zobaczymy światełko do nieba. Między 16.00 i 20.00 w CK Zamek odbywać się będą licytacje, działać tu będzie także punkt krwiodawstwa (od 10.00).

W poznańskim finale WOŚP udział wezmą m.in. wolontariusze z psami, konkretnie Golden Retrieverami. Ponad 40 zwierzaków będzie zbierać pieniądze dla fundacji. - Gdzie będzie można nas spotkać? Od samego rana przed CK Zamek na ul. Św. Marcin. Jak co roku o godzinie 12.00 pojawimy się na Starym Rynku przy Ratuszu, gdzie odbędzie się prezentacja części naszych psów oraz aktywny pokaz posłuszeństwa, który co roku gromadzi kilkusetosobową publiczność! Następnie trasą: ul. Paderewskiego, Plac Wolności, Gwarną wrócimy pod Zamek, gdzie będziemy kwestować do godziny 19:45. Równolegle do naszych działań w centrum Poznania, spora grupa psiaków pojawi się od rana w Galerii Handlowej King Cross Marcelin przy ul. Bukowskiej i kwestować będzie do późnych godzin wieczornych - zapowiada Szymon Kapela. W ubiegłorocznym finale właściciele czworonogów zebrali rekordową kwotę ponad 70 tysięcy złotych.

W trakcie ubiegłorocznego finału, WOŚP na całym świecie zebrała ponad 105,5 mln złotych. Był to absolutny rekord.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
9.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro