Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
11 -1
Reklama

Poznaniacy chcieliby iść na piwo z prezydentem Jackiem Jaśkowiakiem

BS
środa, 3.01.2018 r.
godz. 20.00
BS | środa, 3.01.2018 r., godz. 20.00
Poznaniacy chcieliby iść na piwo z prezydentem Jackiem Jaśkowiakiem
fot. Włodzimierz Hoppel

Agencja badawcza SW Research zadała Polakom pytanie o to, z kim chętnie umówiliby się na piwo? Okazuje się, że większość ankietowanych poznaniaków wybrała prezydenta Jacka Jaśkowiaka.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
11°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
10°C 1017 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Badanie "Z kim na piwo?" przeprowadzono w największych polskich miastach na zlecenie Grupy Żywiec. Badania prowadzono za pośrednictwem Internetu, a w całym kraju przebadano 3160 pełnoletnich internautów - W tym roku po raz pierwszy przyjrzeliśmy się temu, z którym z lokalnych polityków Polacy chcieliby pójść na piwo. Wyniki prowadzą do dwóch wniosków. Z jednej strony nadal kluczem wyboru jest prestiż, wynikający z pełnionej funkcji (np. wojewoda, wójt, burmistrz). Z drugiej strony mieszkańcy poszczególnych miast wykazują się znacznie słabszą znajomością lokalnych postaci w porównaniu do polityków ogólnopolskich - wyjaśnia Piotr Zimolzak, Dyrektor ds. Badań i Analiz z agencji SWResearch.

Okazuje się, że zdecydowanym wygranym sondażu w Poznaniu jest Jacek Jaśkowiak, którego wskazało 20% badanych. Na duże mniejsze zainteresowanie może liczyć jego poprzednik Ryszard Grobelny - 3%, były piłkarz Lecha Poznań Piotr Reiss - 1% oraz rodzina Kulczyków - 1%. 

Reklama