Reklama
Reklama

Kolejne ułatwienie dla Ukraińców mieszkających w Poznaniu. Będzie język ukraiński w biletomatach

W październiku informowaliśmy o interpelacji radnego Tomasza Wierzbickiego, który wnioskował o wprowadzenie języka ukraińskiego do biletomatów. Wiadomo już, że ukraiński pojawi się w urządzeniach.

Tomasz Wierzbicki z Prawa do Miasta przygotował interpelację do prezydenta Poznania, w której zauważa, że w Wielkopolsce i samym Poznaniu przybywa Ukraińców. Zdaniem Wierzbickiego dobrym pomysłem jest wprowadzenie ułatwień językowych dotyczących poznańskiej komunikacji miejskiej dla Ukraińców. Radny wnioskuje więc o dodanie do biletomatów ZTM języka ukraińskiego. - Obecnie są dostępne języki: polski, angielski, niemiecki i francuski. Analogicznie, język polski jest dostępny w biletomatach m.in. w Berlinie czy w Londynie, gdzie mieszka i pracuje sporo Polaków - wyjaśniał wówczas radny.

Teraz radny poinformował, że otrzymał odpowiedź w sprawie swojej interpelacji -W poznańskich biletomatach ZTM, obok języka polskiego, angielskiego, niemieckiego i francuskiego, pojawi się także język ukraiński! Zmiany mają być wprowadzone do końca marca. W samym Poznaniu mieszka już ok. 40 tys. osób pochodzących z Ukrainy. Będzie to na pewno dla nich znaczne ułatwienie, szczególnie w pierwszych tygodniach pobytu w Poznaniu - poinformował Wierzbicki.

To nie pierwsze ułatwienie dla Ukraińców mieszkających w Poznaniu. Od grudnia skrócona wersja strony miasta dostępna jest w języku ukraińskim.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
39.39 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro