Reklama
Reklama

Wichrowe Wzgórze: przez brak wyznaczonych miejsc parkingowych mandaty i blokady na kołach

fot. czytelniczka
fot. czytelniczka

O sprawie poinformowała nas czytelniczka.

- Dwa auta stojące na parkingu przy wieżowcu nr 3 na osiedlu Wichrowe Wzgórze mają założone blokady na kołach. Nie wiadomo dlaczego - napisała do nas czytelniczka. - Mieszkamy tu od 2 lat i pierwszy raz takie coś. Nie dość, że nigdzie nie ma miejsc, to jeszcze teraz będziemy się bali parkować przed blokiem, bo blokady - dodaje.

Zdjęcie aut z blokadami przesłaliśmy do straży miejskiej. - Ze zdjęcia wynika, że drogi osiedla są objęte strefą zamieszkania, a więc obowiązują tu prędkość do 20 km/h, pierwszeństwo na drodze ma pieszy i parkować można tylko w miejscach wskazanych przez zarządcę drogi - wyjaśnia Anna Nowaczyk z SM. - W tym miejscu są dwie koperty dla niepełnosprawnych i żaden inny pojazd obok nie może być zaparkowany. Kierowca samochodu popełnia wykroczenie, gdyż nie stosuje się do przepisów wynikających ze strefy zamieszkania wprowadzonej znakiem pionowym D-40. Samochody te winny być zaparkowane w miejscach wskazanych przez zarządcę dróg wewnętrznych na terenie osiedla - dodaje.

Z nieoficjalnych informacji mieszkańców wynika, że jeden z "życzliwych" sąsiadów regularnie zawiadamia straż miejską o kierowcach, którzy parkują na osiedlu w niewyznaczonych miejscach. Próbowaliśmy skontaktować się z kierownictwem osiedla, ale w środę nam się to nie udało. Mieszkanka zapowiada, że będzie interweniować w administracji w kwestii umieszczenia stosownego oznakowania przy miejscach ze zdjęcia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro